Większość kotłów jakie możemy spotkać na rynku, są urządzeniami dobrymi, solidnie wykonanymi i z pewnością posłużą nam latami.
Jedne z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych urządzeń grzewczych w Polsce, mocno rozbudowana i wciąż powiększająca się infrastruktura sieci gazowej i dostępność do gazu w postaci przenośnych zbiorników umożliwia urządzeniom grzewczym na gaz łatwy i szybki rozwój, a duża konkurencyjność wśród wielu producentów zapewnia klientom coraz to niższe ceny kotłów gazowych.

Ograniczenia
Niestety na rynku kotłów gazowych właśnie wprowadzane są dość duże ograniczenia, Unijne przepisy w niedługim czasie wymuszą na producentach wytwarzanie wyłącznie kotłów kondensacyjnych, co niestety odbije się na kosztach wykonania instalacji w domu z kotłem gazowym. Kotły kondensacyjne potrafią być kilka razy droższe niż zwykłe kotły z zamkniętą komorą spalania.
Zalety
Dużym plusem zastosowania kotłów kondensacyjnych jest możliwość bezpośredniego podłączenia go do niskotemperaturowego systemu grzewczego ( woda zasilająca o temperaturze 35 – 55 st.) czyli popularnej podłogówki czy ogrzewania ściennego, bez potrzeby rozbudowywania systemu i zakładania kosztownych rozdzielaczy z układem mieszającym. Dzięki temu zastosowanie w domu kotła kondensacyjnego zapewni nam niższe koszty eksploatacyjne.
